Ekonomi

QNB Finansbank Sermaye Benzeri Tahvil İhracı

QNB Finansbank Sermaye Benzeri Tahvil İhracı

 

QNB Finansbank, 2021 yılından bu yana uluslararası piyasalarda sermaye benzeri tahvil ihraç eden ilk Türk bankası oldu. İhraç, aynı zamanda Bankanın 2019 yılından bu yana uluslararası sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği ilk işlem oldu.

 

On yıl vadeli, beşinci yılında alım opsiyonu bulunan ihracın talebi, ihraç fiyatının yaklaşık 4 katı olurken, geri dönüş oranı da yüzde 10,75 oldu. Toplam nominal değeri 300 milyon ABD doları olan ihrac, dünyanın farklı yerlerindeki 100’den fazla yatırımcıdan toplam 1,1 milyar ABD dolarının üzerinde talep aldı. İhraca gösterilen yoğun ilgi aynı zamanda Türk finans piyasasına ve QNB Finansbank’a duyulan güvenin de bir göstergesiydi.

 

Tan: “Uluslararası pazarlarda güvenimizi bir kez daha gösterdik”

QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, “QNB Finansbank olarak 2021 yılından bu yana uluslararası piyasalarda sermaye benzeri tahvil ihraç eden ilk Türk bankası olmanın gururunu yaşıyoruz. Sermaye benzeri tahvil ihracıyla Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. 300 milyon ABD doları nominal tutarlı, 10 yıl vadeli, 5 yıl sonunda erken itfa opsiyonlu tahvil ihracımız, bankamızın güçlü mali yapısını ve uluslararası yatırımcıların bankamıza olan güvenini ortaya koymaktadır. “Bu ihraç QNB Finansbank’ın istikrarlı büyüme stratejisinin bir parçası” dedi.

 

QNB Finansbank, 2023 yılının ilk 10 ayında sendikasyon süreci dahil 356 milyon dolar bedelle 3,3 milyar doların üzerinde yabancı kaynak yarattı. QNB Finansbank, sermaye benzeri tahvil ihracıyla uluslararası piyasalarda güvenilirliğini bir kez daha göstererek sermaye piyasasına öncülük etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberyaglidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu