Yaşam

Deprem bölgesinden gelen öğrencilere eğitim desteği

Büyükşehir Belediyesi’ne ait lojman mülkiyetinde, Hatay’ın Defne ilçesinden Kocaeli’ye gelen öğrencilere eğitime altlık olması için tabletler hediye edildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta ‘yüzyılın felaketi’ olarak anılan ve 11 ilçede etkili olan yıkıcı sarsıntıların ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de depremzedeler için harekete geçti. Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden beri bölgede olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapılan çalışma çerçevesinde Hatay’ın Defne ilçesinden öğrenci ve öğretmenleri Aytepe Diriliş Gençlik Kamplarında ağırladı. Özellikle çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. 5 gün boyunca unutulmaz günler yaşayan depremzedeler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti. Öğrencilere eğitimlerini desteklemek amacıyla tabletler verildi.

EĞİTİMİNİZİ DESTEKLEMEK İÇİN

Çocukların ve öğretmenlerin depremin olumsuz etkilerinden bir süreliğine de olsa uzakta keyifli dakikalar geçirmesi için seferberlik yapan Önder Büyükakın, yemekte öğrencilerin tablet talebini de yanıtsız bırakmadı. Önder Büyükakın’ın talimatıyla öğrencilere eğitimlerini tamamlamaları için tabletler verildi. Ayrıca öğrencilere Kocaelispor formaları, atkıları ve pişmanlıkları da takdim edildi. Kocaeli’den ayrılıp şehirlerine dönen çocuklar derslerine çok çalışacaklarının sözünü verdiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu